Makpetrol Hotel ****
Een uitstekend hotel aan het prachtige meer van Ohrid, dat is Hotel Makpetrol. Een kleinschalig hotel, waarbij service en kwaliteit hoog in het vaandel staan. Je zult hier ongetwijfeld genieten van je welverdiende vakantie.
Ligging: Makpetrol Hotel nabij Struga
Het Makpetrol Hotel ligt in een groene omgeving met prachtig uitzicht over het meer van Ohrid. Via het pad (van verschillende traptreden) door de tuin loop je naar beneden richting het strand. Het centrum van Struga ligt op ca. 5 kilometer en Radozda ligt op ca. 4 kilometer afstand. Het openbaar vervoer stopt voor het hotel. Het Kalista klooster met de Zwarte Madonna ligt op ca. 400 meter.
Door de ligging in een heuvelachtige omgeving is Makpetrol Hotel minder geschikt voor mensen die slecht ter been zijn.
Faciliteiten: Makpetrol Hotel
Het fijne 4-sterrenhotel Makpetrol telt 49 kamers ondergebracht in het hoofdgebouw met 1 lift. Bij de receptie kun je 24 uur per dag terecht met al je vragen. Uit de keuken van het restaurant komen de heerlijkste gerechten die je kunt nuttigen. Je kunt er ook voor kiezen om te dineren in de à-la-carterestaurants (vooraf reserveren en tegen betaling). Drankjes zijn te verkrijgen bij de pool bar en de restaurant bar. In de prachtige tuin ligt een groot zwembad met een apart kinderbad en een zonneterras met ligbedden en parasols. Aan het strand tref je ook gratis ligbedden en parasols en een pier in het meer. Je kunt gratis gebruikmaken van wifi in de lobby en in het restaurant.
Hotelkamer:
Alle comfortabele standaardkamers (1-3 personen) van het Makpetrol Hotel zijn alleen per trap bereikbaar en voorzien van airconditioning, een telefoon, minibar (water gratis, overige tegen betaling), wifi (gratis) en satelliettelevisie. Vanaf het balkon met zitje heb je een prachtig uitzicht over het meer. De badkamer is voorzien van douche, toilet en föhn.
De juniorsuite (2-3 personen) is per lift bereikbaar en beschikt over dezelfde faciliteiten als de standaardkamer, echter ruimer, gelegen op de begane grond, een terras met zitje en uitzicht op het zwembad.
Sport & Ontspanning:
Tijdens je verblijf in het Makpetrol Hotel kun je gebruikmaken van de aanwezige sportfaciliteiten: tennis, tafeltennis, basketbal, volleybal, voetbal en het fitnesscenter. Het gebruik van de sauna en massages (op aanvraag) zijn tegen betaling.
Verzorging Zomer 2019: Makpetrol Hotel
Je verblijft in het Makpetrol Hotel op basis van All Inclusive volgens de volgende formule: ontbijt (07.00-10.00), lunch (12.00-14.00) en diner (19.00-21.00), alle in buffetvorm. Diverse snacks van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. Alle door het hotel geselecteerde lokale alcoholische en alcoholvrije drankjes van 10.00 tot 23.00 uur. Tegen betaling: import drankjes, verse vruchtensappen, (fris-)drank in flessen, espresso en cocktails.
Handig om te weten:
De reisleiding en gidsen in Macedonië zijn Engelstalig.
Struga
Struga is een kleine badplaats, op ca. 15 km van het populaire Ohrid. De badplaats is gelegen aan het meer van Orhid en de bekende Drim rivier. Struga kent een rijk verleden dat stamt uit de Romeinse tijd toen de plaats nog Ehalon heette, wat paling betekent. Deze unieke vis groeit op in de modder van Orhid Meer en verlaat na jaren het meer op weg naar de Noord-Atlantische oceaan, hetgeen een prachtig schouwspel oplevert. Struga is tegenwoordig een populaire badplaats met een gezellig centrum met winkeltjes em terrasjes.
Meer van Ohrid
Het meer van Ohrid is met zijn oppervlakte van 349m² en op sommige plaatsen een diepte van 296m het grootste en diepste meer van Europa. Aan de waterkant treft u een brede en levendige promenade met verschillende cafés en restaurants. Het meer wordt omringd door groene bergketens en lager heuvels. De stranden aan het meer zijn voornamelijk kiezelstranden. De meest bekende plaats aan het meer van Ohrid is Ohrid, deze stad is vernoemd naar het meer en bestaat uit een nieuw en een historisch deel. Een kleinere toeristische plaats is Struga, dat iets westelijker is gelegen aan het meer. Het meer van Ohrid is steeds meer in trek bij toeristen.
Macedonië
1. Algemeen
2. Communicatie
3. Eten en Drinken
4. Geldzaken/Fooien
5. Grensdocumenten en Gezondheid
6. Klimaat
7. Vervoer
De Republiek Macedonië neemt de westelijke helft van het oude koninkrijk van Macedonië in beslag. Het oude Macedonië werd verslagen door Rome en werd een Romeinse provincie in 148 voor Christus. Nadat het Romeinse Rijk was verdeeld in 395, werd Macedonië met tussenpozen geregeerd door het Byzantijnse Rijk totdat Turkije bezit nam van het land in 1371. De Ottomaanse Turken domineerden Macedonië de komende vijf eeuwen, tot het jaar 1913. Tijdens de 19e en 20e eeuw was er een constante strijd in de Balkan en wilden meerdere koninkrijken Macedonië bezitten vanwege zijn economische rijkdom en zijn strategische militaire corridors.
Het Verdrag van San Stefano in 1878, de beëindiging van de Russisch-Turkse oorlog, gaf het grootste deel van Macedonië aan Bulgarije. Bulgarije verloor veel van zijn Macedonische grondgebied toen het werd verslagen door de Grieken en de Serviërs in de Tweede Balkanoorlog van 1913. Het grootste deel van Macedonië ging naar Servië en de rest werd verdeeld over Griekenland en Bulgarije. Van 1918 tot 1929 was Macedonië een deel van Servië en onderdeel van het Koninkrijk der Serven, Kroaten en Slovenen. In 1929 kwam het automatisch bij het Koninkrijk Joegoslavië om zo het zuidelijke deel van de Banovina Vardar te vormen. Tot 8 september 1991 was Macedonië een deelrepubliek van Joegoslavië. Door een referendum heeft het volk te kennen gegeven onafhankelijk te willen zijn en is de Republiek Macedonië geboren.
Tijd: Er is geen tijdsverschil met Nederland.
Taal: Macedonisch
Voltage: 220-240 volt, 50 hertz wisselstroom. De West-Europese stekkers passen niet in de stopcontacten, het gebruik van een verloopstekker is derhalve noodzakelijk. Deze zijn onder andere te koop op de luchthavens.
Valuta: Denar
Feestdagen:
In Macedonië zijn de volgende speciale feestdagen
Driekoningen (orthodox) |
19 januari 2019 |
Dag van de Arbeid |
01 mei 2018 |
Dag van de republiek |
02 augustus 2019 |
Maria Hemelvaart |
28 augustus 2019 |
Dag der Onafhankelijkheid |
08 september 2019 |
Dag van de Opstand |
11 oktober 2019 |
Dag der Revolutie |
23 oktober 2019 |
Allerheiligen |
01 november 2019 |
Sint-Clemens van Ohrid |
08 december 2019 |
Telefoneren
Het is in Macedonië mogelijk om gebruik te maken van uw mobiele telefoon. De meeste providers hebben een contract met een lokale aanbieder, vraag dit na bij uw provider. Bekijk voor vertrek wat de kosten zijn voor bellen met uw mobiel, zodat u niet voor onverwachte verrassingen komt te staan.
Hotels vragen vaak hoge tarieven voor het gebruik van de telefoon op uw kamer. Het beste kunt u gebruik maken van openbare telefoons, deze zijn een stuk voordeliger. Telefoonkaarten zijn verkrijgbaar bij de postkantoren en vele tabakszaken, meestal aangeduid met ‘Trafika’ of ‘Tobaco’ en herkenbaar aan de uitgestalde kranten.
Internet
De meeste hotels in Macedonië bieden wifi aan, al dan niet tegen betaling. In de meeste steden zijn er een aantal internetcafés te vinden. In de grote steden is de dekking voor mobiel internet over het algemeen goed. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, bijvoorbeeld met uw mobiele telefoon of tablet, adviseren wij u om, zoveel mogelijk gebruik te maken van wifi. Zet altijd uw dataroaming uit om een hoge telefoonrekening te voorkomen
De Macedonische keuken is absoluut de moeite waard. Er is keuze uit meerdere, eenvoudige salades. De Macedonische meze (vergelijkbaar met de Turkse) van koude, gekookte groenten met kruiden, uien en knoflook, ham en Parmezaanse kaas en vooral ajvar van gegrilde pepers zijn verrukkelijk. Vlees- en zoetwater visgerechten vormen de hoofdmoot van de Macedonische keuken. Lamsvlees geldt als luxer, skara (varkensvlees of kip) is erg populair en op straat bij stalletjes verkrijgbaar, evenals kebab. Macedonische gourmetspecialiteiten zijn erg bekend en vallen bij buitenlandse gasten in de smaak. Nagerechten zijn baklava, vers fruit of ijs. Meer bijzonder zijn ravanija en gurabii (twee soorten cake).
De Macedonische munteenheid is de Denar. In de grote steden vindt u voldoende pinautomaten. Creditcards worden niet overal geaccepteerd. De prijzen zijn over het algemeen lager dan in Nederland.
Voor meer informatie met betrekking tot de grensdocumenten, visumverplichtingen & gezondheids-voorschriften klik hier.
Macedonië kent een landklimaat met warme zomers en koele winters met redelijk veel (winterse) neerslag. In de zomermaanden is het gemiddeld tussen de 30 en 35 graden in de hoofdstad en bereikt het kwik zo nu en dan de 40 graden in het zuiden. De beste reistijd voor Macedonië is mei, juni en september.
Taxi
Taxi’s in Macedonië zijn erg goedkoop. Voor slechts een paar euro wordt u vanuit uw hotel naar het centrum gebracht. De taxi’s rijden zonder meter, dus dient u voor de rit met de chauffeur overeen te komen wat u gaat betalen. In Ohrid varen ook taxi bootjes, die u van het centrum naar de diverse hotels brengen. Dit is iets duurder dan een gewone taxi, maar wel erg leuk.
Openbaar vervoer
Het openbaar vervoer in Macedonië is redelijk ontwikkeld. Er rijdt een regelmatige buslijn van Skopje naar Ohrid en Bitola. U dient echter wel altijd van te voren een zitplaats te reserveren. Het treinnetwerk is minder goed ontwikkeld in Macedonië en de treinreizen duren erg lang. De treinreis van Skopje naar Bitola, een afstand van 230 kilometer, duurt 4 uur.